TANIYA YÖNELİK TESTLER
TANIYA YÖNELİK TESTLERDE SİZDEN ALINACAK UFAK BİR ÖRNEK İLE GERÇEKLEŞTİRİLİR

TANIYA YÖNELİK TESTLER

CANLI KAN ANALİZİ
Parmaktan alınan bir damla kanın özel bir mikroskop altında 1600 kez büyütülerek ekrana yansıtılmasıyla yapılan bir testtir. Bu test ile yaşam tarzının kan üzerindeki etkileri değerlendirillir. Vücuttaki su seviyesi, alınan protein ve yağ miktarları, bağışıklık sisteminin durumu, alyuvarlar, barsak ve karaciğer üzerinde toksik yük olup olmadığı ve daha pek çok durum tespit edilebilmektedir. Sorun olan durumlarda nasıl bir yaşam tarzı, beslenme alışkanlığı, terapi ya da besin takviyesi kullanılması gerektiği konusunda da bilgilendirme yapılır.

BODY GEM (METABOLİZMA HIZI TESTİ)
Kişilerin istirahat halindeki metabolizma hızını ölçen testtir. Nefes alıp verirken kullanılan oksijen seviyesini ölçer ve buna bağlı olarak gerçek bazal metabolizma hızını verir. Kalori harcamasını ölçmenin en bilimsel yoludur. Metabolizma hızının öğrenilmesi kilo kontrol programının daha etkili olmasını sağlayacaktır.

GIDA İNTOLERANS TESTİ
Kişilerin beslenmesinde yer alan ve en sık kullanılan 270 besin maddesine karşı vücudun gösterdiği reaksiyon (intolerans) ölçülür. Sindirim sorunları, ödem, migren, kronik yorgunluk, aşırı gaz, kilo sorunları, cilt problemleri yaşayanlar için ideal bir testtir. Testin sonucu diyetisyeni tarafından aktarılarak, hangi besinlerden ne kadar süreyle uzak durulması gerektiği ve alternatif besin önerileri hakkında bilgi verilmektedir.

OMEGA 3 İNDEKS TESTİ
Vücuttaki esansiyel yağ asitleri olan Omega 3 miktarı ve Omega 6’ya oranı; kalp sağlığı, beyin fonksiyonlarının sağlıklı olması ve anti-aging etki açısından çok önemlidir. Damar yoluyla alınan kan örneği ile çalışılır ve çıkan sonuçlara göre gerekli yönlendirmeler tesis doktoru ve diyetisyeni tarafından yapılır.