SPA MENÜSÜ
SPA MENÜMÜZ VE FİYAT LİSTESİ

MASAJLAR

AROMATİK BANYO KÜVETİ TERAPİSİ
Lavanta ve  yasemin gibi aromatik yağlarla  zenginleştirilmiş ılık tuzlu su banyosu ritüeli ile inanılmaz derecede rahatlamanın keyfine varırken;  tuzlu suyun içindeki mineraller kan dolaşımını hızlandırarak vücuttaki toksinlerin atılımını kolaylaştırır ve stresi azaltır.

KESE & KÖPÜK MASAJI
Türk hamamı geleneğindeki ilk aşamayı oluşturan ‘kese’, vücudun yoğun ter atmasının ardından temizlenmek ve arınmak için tatbik edilir. Kese, derinin gözeneklerinde birikmiş olan toksik maddeleri çıkararak tıkanmış gözenekleri açar ve pürüzleri giderir.

KÖPÜK MASAJI
Vücudun doğal sabunlardan üretilen yoğun bir köpükle kaplanması ve bu köpük yardımıyla yapılan eşsiz rahatlatıcı masaj.

ANTI-STRESS MASAJI
Kasları ve özellikle sinir sistemini rahatlatan bir masajdır. Baş, boyun, sırt ve arka bacaklara yavaş ve ritmik olarak yapılmaktadır. Kullanılan özel anti-stres masaj yağı ile vücut üzerindeki gerilim kaybolur.

KLASİK İSVEÇ MASAJI
Klasik masaj tekniklerinin kullanıldığı tüm vücut masajı ile bedeniniz, günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulur, rahat ve keyifli bir ortamda kendinizi zinde ve dinlenmiş hissedersiniz.

AROMATERAPİ MASAJI
Eski Çin, Mısır ve Hint uygarlıkları döneminden günümüze kadar gelen bu yöntem özel bitkilerden elde edilen saf aroma yağları ile uygulanmaktadır. Sakinleştirici, canlandırıcı, toksin atıcı, ağrı giderici, hücre yenileyici, uyarıcı ve kas gevşetici etkilerinin yanı sıra uyku bozuklukları gibi sağlık problemlerinin tedavisinde de destekleyici alternatiflerden biri olarak tercih edilmektedir.

SPOR MASAJI
Sportif aktivitelerde vücudun fiziksel gücünden maksimum yararlanmak direkt olarak kaslara uygulanan bir derin doku masajıdır. Fiziksel aktivite öncesi uygulandığında ağrı ve yaralanmalara karşı bir tampon oluşturur. Sonrasında uygulandığında ise laktik asit ve kas tonajı ile hareket alanını yeniden yapılandırır.

BAŞ & YÜZ MASAJI
Stresi azaltmak için yapılan bir masajdır ayrıca kan dolaşımını ve uyku düzenini iyileştirici etkisi vardır.

CHI NEI TSANG MASAJ (Karın Bölgesi)
Uzakdoğu felsefesine göre, vücuttaki tüm stres, gerginlik ve negatif duygular karın bölgesinde birikir. Bu bölgedeki tıkanıklık vücuttaki tüm enerjiyi bloke eder. Chi Nei Tsang enerjiyi düzenler, ayrıca kabızlık, karın bölgesinde oluşan şişlik ve gaz gibi sindirim problemleri için tavsiye edilir. Bağırsakların çalışmasını ve toksinlerin atımını kolaylaştırır.

SICAK TAŞ MASAJI
Çökelti ve volkanik aktiviteler sonucunda oluşan jeolojik taşların, ısıtılarak vücutta belli noktalar üzerine yerleştirilmesi ile uygulanan bu eşsiz terapi, beden üzerinde enerji merkezlerini uyararak kalp atış sıklığını yükseltir; dokulara esneklik sağlar, solunumu hızlandırarak hücre metabolizmasında transfer edilen oksijen miktarını artırır ve enerji desteği sağlar.

LENF DRENAJ MASAJI
Elle yapılan lenf drenajı cilt hastalıklarının tedavisinde, ameliyat öncesi şişkinlik ve cerrahi operasyon sonrası ödem oluşumunda; hamilelik çizgilerinin giderilmesinde yoğun olarak başvurulan etkili bir uygulamadır.

ANTİ SELÜLİT MASAJI
Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların
taze oksijen ile dolmasını sağlar.

REFLEKSOLOJI
Sirkülasyonu geliştirmek, ağrıları hafifletmek, bedeni rahatlatmak ve vücutta tekrar enerji akımını sağlamak için, ayağın altındaki refleks alanlarına parmak ucu ile uygulanan noktasal baskı masajıdır.

SIRT MASAJI
Klasik masaj teknikleri ile vücudun sırt bölgesine uygulanan masajdır. Adale gerilimlerini giderir, dolaşımı canlandırır.

BALİ MASAJI
Geleneksel Bali masaj tekniklerinin uygulandığı Bali masajı avuç içi baskıları ile tüm vücudunuzda gevşeme ve rahatlık sağlar. Yorgun ve stres altındaki vücudunuz için önerilir.

BALİ AROMATERAPİ MASAJI
Yumuşak ve efektif Bali masaj teknikleri uygulanırken, tropik masaj yağları ile vücudunuz ile birlikte ruhunuzda rahatlar.
Günlük stresten uzaklaşmak ve yenilenmek için yumuşak bir masajdır.

THAI MASAJ
Thai masajı tüm vücuda uygulanan bir masajdır ve süreç boyunca kesinlikle yağ kullanılmaz. Tayland’a özgü rahat masaj kıyafetleri giyildikten sonra vücuda, ayak parmaklarından kafa derisine kadar, özel baskı ve esnetme hareketleri ile donatılmış zengin bir masaj uygulanır.

SHIAT-SU
Japonca’da ‘’shi’’ ve ‘’atsu’’ sözcüklerinin kelime anlamları sırayla ‘’parmak’’ ve ‘’dokunmak’’ olarak verilmektedir. ‘’parmakla dokunarak tedavi etmek’’ prensibine dayanan bu uygulama sırasında insan bedeninin belli kritik noktalarına el parmakları ile yapılan basınç hareketleri ile uygulanır.

KAKAO MASAJI
Isıtılmış Kakao yağıyla uygulanan masaj teninize sıra dışı canlılık ve nem kazandırır. Kan dolaşımınızı hızlandırırken büyüleyici esansıyla bedeninizi sarar. Kakaonun pozitif etkisi, size büyük bir mutluluk verir.
Kakao yağı ile cildiniz kolayca bronzlaşır.

GELENEKSEL DÖRT EL BALİ MASAJI
Uzakdoğulu terapistler tarafından uygulanan ve Shiatsu, Thai, Hawai, Bali gibi 4 farklı masaj türünün temel prensiplerini bünyesinde barındıran farklı bir masajdır. Masaj süresince uygulanan her bir hareketle, kendinizi daha önce hiç tecrübe etmediğiniz tarzda bir keyfin ve rahatlığın kollarında bulacaksınız.

ÇİFTLERE ÖZEL YENİLEYİCİ MASAJ
Çiftlere özel; klasik masaj tekniklerinin kullanıldığı bu rahatlatıcı tüm vücut masajı ile günün yorgunluklarından ve stresinden kurtularak, zinde ve dinlenmiş hissedeceksiniz.
Huzurlu ve keyifli bir ortamda kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırın.