DOKTOR UYGULAMALARI
UZMAN DOKTORLAR EŞLİĞİNDE TERAPİ UYGULAMALARI

DOKTOR UYGULAMALARI

DOKTOR KONSÜLTASYONU
İyi ve sağlıklı yaşama ve yaşlanma, ağrı tedavisi (baş, boyun, bel gibi), hormonal düzensizlikler, dolaşım düzensizlikleri, kronik sinüs ve farenjit, üreme ve iktidarsızlık gibi sorunlara yönelik doktor muayenesi. Kapsamlı anamnez ve fiziksel muayene yapılmaktadır. Bu muayene sonucuna göre bir veya birden fazla yöntemin kombinasyonu ile tedavi yapılmaktadır.

DİYETİSYEN / BESLENME UZMANI KONSÜLTASYONU
Sağlıklı beslenme ve kilo kontrolünün en iyi şekilde sağlanabilmesi için gerekli önerilerle birlikte beslenme programı verilir. Her konsültasyonda kişinin segmental vücut analizi yapılır (yağ/kas/su) ve değerlendirilir.

TERAPİLER

ANGEL OF WATER / KOLEMA (BİREYSEL KOLON TEMİZLİĞİ)
Kişilerin kendi kendine yapabileceği etkili kalın bağırsak temizliğidir. Kalın bağırsak temizliği; toksin yükünün arttığı durumlarda, kabızlık sorunu yaşayanlarda, gaz, şişkinlik gibi durumlarda, bağırsaklarda kandida miktarı yüksek olduğunda önerilen tamamlayıcı tıp terapilerindendir.

KOLON HİDRO TERAPİ (HEMŞİRE İLE KOLON TEMİZLİĞİ)
Tüm kalın bağırsağın temizliğidir. Kolon Hidro Terapi; sindirilemeyen atık birikimleri temizleyerek kalın bağırsak fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olur. Bu etkisiyle sindirim sisteminin daha etkili çalışmasına destek olur, konsantrasyonu arttırır, vitaminlerin, minerallerin ve esansiyel yağ asitlerinin emilimini artırır, kilo kontrolünün sağlanmasına destek olur, daha sağlıklı bir uyku sağlar. Kolon Hidro Terapi aynı zamanda ilaç, alkol ve sigara kullananlar için önemli bir arınma ve temizlenme uygulamasıdır, Kişiye hafiflik, zindelik ve rahatlık hissi vererek iyi hissettirir.
Angel of Water’a benzer, farklı olarak hemşire ve özel bir cihaz yardımıyla yapılır. “Mini bir detoks” olarak ta isimlendirilebilir. Detoks haftasında 1 ya da 2 kez yapılması önerilir.

BAĞIŞIKLIK KOKTEYLİ 7,5 GR / 25 GR
Fazla stres, yanlış beslenme, yetersiz uyku gibi bazı nedenlerle bağışıklık sisteminin zayıfladığı durumlarda önerilir. Ayrıca seyahat öncesi ve sonrasında, enfeksiyon durumlarında, mevsim geçişlerinde hastalıklardan korunma amacıyla da önerilmektedir. Bağışıklık Kokteyli özel hazırlanmış, damar yolu ile uygulanan C vitamini, B vitaminleri ve minerallerden oluşan bir kokteyldir. Antioksidan desteği sağlar ve bağışıklık sistemini güçlendirir; pek çok sağlık problemi üzerinde etkili olur.

OZON TERAPİ / REKTAL OZON TERAPİ
Ozon üç oksijen atomunun birleşiminden oluşan kimyasal bir bileşen ve aynı zamanda stratosferde yer alan en önemli gazdır. Ozon tedavisi enfeksiyona sebep olan virüs ve bakterileri öldürür. Vücuttaki oksijen seviyelerini yükselterek tüm dokulara fayda sağlar. Karaciğer detoksu, anti-aging etki ve bağışıklık sistemine destek amaçlı olarak kandan veya rektal olarak uygulanır. Kür şeklinde tedavi önerilir.

LIVER FLUSH İÇECEĞİ
Karaciğer dostu olan bu içecek; taze sıkılmış greyfurt, limon, sarımsak, zencefil, zeytinyağı ve cayenne biberi karışımından oluşmaktadır. İçerdiği maddeler karaciğerde temizleme, arınma, yenileme ve koruma sağlamaktadır. Detoks (arınma) programlarına katılan herkes, üçüncü günü itibari ile liver flush içeceği programlarına dahil edilebilir.

OZON SAUNA
Sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir.
Stres, selüloit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim, dolaşım düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve güzelleştirici gibi özellikleri bulunan vücut bakım ünitesinin en önemli özelliği, performanslı kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Genellikle, sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça, popo ve belde yerleşen yağ ve selüloit depolarına son noktayı koymak için kullanılır.

GLUTATYON TERAPİ 1200 MG/1800 MG
Glutatyon; doğal olarak vücut tarafından karaciğerde üretilen çok kuvvetli bir antioksidandır. Glutatyon güçlü bir antioksidan olduğundan, antiaging etkisi vardır, beyni ve vücut dokularını serbest radikallerin zararlarından korur, tüm vücutta yüksek detoksifikasyon etkisi vardır, kanserojen ve toksik maddeleri etkisiz hale getirerek vücuttan atar, DNA ve protein yapımında önemli rol oynar.

ELEKTRO LENFATİK TERAPİ
Elektro Lenfatik Terapi, “atık sistem” olarak bilinen lenfatik sistemi temizlemek, sıvı hareketini düzenlemek ve aktif hale getirmek amacıyla kullanılan ağrısız, güvenilir ve etkisini hızlı gösteren bir yöntemdir.
Bu yöntem lenf drenaj masajından 8 kat daha etkili olup lenf sistemini etkin ve hızlı bir şekilde temizleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir, vücut sağlığını geri kazandırır ve enerji seviyelerini yükseltir.

LAZER TERAPİ
Yeni bir yöntem olan “Damar İçi Lazer Terapi”; yeşil, kırmızı ve mavi lazer ışınlarını damar yoluyla vücuda göndererek hücrelerdeki ATP üretimini uyarır ve etkisini bu yolla gösterir. “Damar İçi Lazer Terapi” sağlıklı kişilerde enerjiyi yükseltmek, bağışıklık sistemini güçlendirmek, yaşlanma etkilerini geciktirmek ve yaşam kalitesini arttırmak amacıyla kullanılmaktadır. Bunun yanısıra hipertansiyon, kronik yorgunluk, depresyon, tükenmişlik sendromu gibi pek çok rahatsızlıkta da tedaviyi desteklemek amacıyla uygulanmaktadır.

MATRİX RİTM TERAPİ
Bu etkili cihazın özel olarak biçimlendirilmiş terapi başlığı, vücudumuzun kendine özgü fizyolojik titreşimlerinin aynısını mekanik olarak ortaya çıkaracak şekilde yapılmıştır. Bu titreşimler vücuda dışarıdan mekanik olarak uygulanarak, özellikle iskelet kasları ve sinir sistemini ağrı vermeksizin, harmonik ve ritmik bir şekilde uyarırlar. Bu işlem sonucunda metabolizma süreci (hücrelerin ve hücre çevresinin besinleri kullanma ve atık maddelerden arınma süreçleri) çok kısa zamanda tekrar normal haline döner. Böylece dokularda hücresel düzeydeki iyileşme ve yenilenme süreci tekrar başlatılmış olur.